Noutăți și evenimente

02 May 2024

La data de 24.04.2024 s-a desfășurat I etapă a concursului pentru ocuparea funcției de director al...

15 April 2024

Consiliul Raional Călăraşi Direcţia Învăţământ Tineret și Sport Călăraşi Anunţă...

22 March 2024

Ordinul nr. 363 din 22.03.2024 cu privire la aprobarea Regulamentl de organizare și...

22 March 2024

La funcţia de director al instituţiei de învăţământ general poate candida persoana...

19 January 2024

La funcţia de director al instituţiei de învăţământ general poate candida persoana...

19 October 2023

La funcţia de director al instituţiei de învăţământ general poate candida persoana...

22 September 2023

Rapoate de activitate ale instituțiilor de învățământ 2021-2022

05 September 2023

  ATENȚIE! CONCURS! Prin prezenta, Direcția Învățământ, Tineret și Sport...

21 August 2023

Raport privind activitatea DÎTS 2022 – 2023

10 May 2023

Ministerul Educației și Cercetării a dat startul înscrierii la programul național privind...

11 April 2023

„A fost nevoie să treacă timp ca într-un final, datorită Tekwill în...

03 April 2023

Ordinul Ordinul DITS Călărași, cu privire la înscrierea copiilor în clasa I 

05 January 2023

Informaţie privind executarea bugetului pentru anul  2021 Registrul de evidiență a...

DSC04839

La data de 12 noiembrie în oraşul Călăraşi în incinta Bibliotecii Publice Raionale „Grigore Vieru” sa desfăşurat Campionatul raionului Călăraşi la joc de dame.
La competiţie au participat sportivi din mai multe localităţi din raion, care sunt următoarele : Călăraşi, Hîrbovăţ, Bravicea, Rădeni, Horodişte, Dereneu, Nişcani.


Competiţia sa desfăşurat în patru categorii de vîrstă : (1- Cadeţi),( 2- Cadete),
( 3- tineri,seniori),(4- tinere,senioare). Cîştigătorii competiţiei au fost următorii :
Grupa Cadeţi : locul I – Lungu Ionuţ (Călăraşi)
locul II – Negru Elsaid (Călăraşi)
locul III – Filip Roman (Călăraşi)
_________________________________________________________________
Grupa Cadete : locul I – Luca Simona (Călăraşi)
locul II – Rotaru Adriana (Călăraşi)
locul III – Petrea Alina (Călăraşi)
Grupa Tineri,seniori : locul I – Chicu Victor (Călăraşi)
locul II – Mîrza Nicolae (Călăraşi)
locul III – Roşca Ion (Rădeni)
_________________________________________________________________________
Grupa Tinere, senioare : locul I – Ababii Valentina (Hîrbovăţ)
locul II – Ghinda Nina (Bravicea)
locul III – Luca Efimia (Călăraşi)
Toţi sportivii nominalizaţi mai sus au fost premiaţi cu diplome sportive şi premii băneşti din partea Consiliului raional Călăraşi.